سایر داروها

 

 • همسر من دارای سرطان (عودکانسر نازو فارنکس)(پشته بينی مياشد در حال حاضر داره داروهای اربيتاکس استفاده ميکنددر حال حاضر همسرم صورتش ورم و جوش چرکی و قرمز رنگ شديد می باشد ميخواستم دليل اين رو بدونم واين داروها حتمان جواب مثبت ميده 100% جواب ميده ؟؟و ضرر و خواص اين داروی اربيتاکس رو به طور مفصل تو ضيح بدين ممنون ميشم .

ضایعات پوستی شبیه جوش،اسهال،حساسیت به نور،کاهش منیزیم،واکنش تزریق شایعترین عوارض اربیتکس میباشند.

 • مصرف قرص اسنترا 100 در بارداری چه خطراتی دارد؟

اسنتراجزءگروه سی دارو در حاملگی است.یعنی خطر ان در حاملگی نمی توان رد کرد.

 • ایا مصرف اسپیرونولاکتون بیش از 1 سال بر روی کلیه تاثیر دارد؟

خیر ولی در مورد تداوم مصرف ان با پزشک معالج مشورت کنید.

 • آخرین جلسه شیمی درمانی ناشی ازکانسرکولون اسفند88 بوده عمده الگزاتین مصرف داشتم اماکف پایم بشدت دچار سری خصوصا درشب میباشد.

عارضه مهم الگزاتین میباشد.(عارضه عصبی حسی)

 • من 3سال است بیماری پنیک اتک دارم و حدود 1سال است قرص آسنترا 100روزی 1عدد مصرف میکنم 1ماه پیش بعلت صدای شدید از خواب پریدم و آریتمی قلب گرفتم که 1روز در ccuبستری شدم از آن موقع قرص سوتالول 40 روزی 2 عدد استفاده میکنم در صورت امکان در خصوص این اتفاق اخیر یعنی آریتمی قلب توضیح بفرمایید.

مونیتورینگ هولتر شوید توسط متخصص قلب.

 • من دختری هستم که از دوران راهنمایی در کمر و روی بازوهایم جوش های بزرگ وچرکی دارم به دکتر پوست مراجعه کردم علاوه بر تتراسایکلین و داروی ترکیبی لایه برداری قرص فیناستراید واسم تجویز شده میخواستم بدونم استفاده کنم یا نه؟

قرص فیناستراید را استفاده نکنید.

 • قيمت دارويي وين بلاستين و وين كريستين چقدر مي باشد؟

بر حسب نوع شرکت تولید کنندمتفاوت است.

 • خواهرم تحت عمل جراحی کلکتومی قرار گرفته والان تحت شیمی درمانی با داروی Eloxatin+Ebefluoro قرار دارد این داروها چه عوارضی دارند ایا موجب ریزش مو می شوند؟

ریزش مو خیلی کم ولی عوارض شایع ان تهوع،بی اشتهایی وگزگز اندامهاست.

 • پدرم به کارسینومای مری مبتلاست 1ماه هست که متوجه شده ایم قبل از درمان غذا در گلویشان گیر میکرد اما یک دوره شیمی درمانی انجام دادیم این حالت رفع شد الان رادیوتراپی با شمی درمانی تواما تجویر شده که دارو به نام ebufloura می باشد این روش موثر است تجویزات را تایید میکنید؟

اگر سرطان SCC مری است،درمان اصلی کمورادیوتراپی است(شیمی درمانی بهمراه رادیوتراپی)

 • من 53 ساله پزشک هستم از6 هفته پیش متوجه شدم آدنوکارسینومای ریه STAGE 4شدم والان تحت شیمی درمانی با سیس پلاتین هستم یادوز بالا لطفا راهنمایی کنید دوز بالا جه عوارضی داره وآیا دوز بالا درست هست وچقدرطول دوره درمان هست؟ حداکثر 4تا6سیکل شیمی درمانی با پایه سیس پلاتین است.عوارض کلیوی و عصبی شایعترین عوارض است. حدود 8 سال است به بيماري وگنر مبتلا هستم . پس از 3 سال خاموشي بيماري اكنون حدود 2 سال است كه از چشم و سينوس گرفتارشدهام . اكنون به تهران رفته و داروي قرص سيكلوفسفمايد و 50ميليگرم كورتون مصرف ميكنم . داروي ريتومسي ماب 500 از طرف دكتر پيشنهاد شده است .آيا استفاده كنم؟

ریتوکسی ماب با نظر پزشک فوق تخصص روماتولوژی مصرف گردد.

 • دختر مجردی هستم که یک ماه است از فیناستراید استفاده میکنم و در همین ماه اول اسنفاده از قرص پریود نشدم میخواستم بدونم به دلیل خوردن قرص است که این مشکل پیش اومده و در ضمن عوارض کامل این قرص بر روی خانمها را هم توضیح دهید.

بزرگی سینه ها،گرگرفتگی،کاهش میل جنسی،تهوع،افزایش انزیمهای کبدی،اختلال خلقی،سردرد،خارش،اختلال اشتها،جزء شایعترین عوارض است.

 • مادرم پنجاه سال سن دارد اواخر بهمن سال گذشته (1388) به علت کانسر معده تحت عمل جراحی قرار گرفته است. کل بافت سرطانی و قسمت اعظم معده از ناحیه تحتانی برداشته شد. و به جاهای دیگر متاستاز نداشته است.مراحل شیمی درمانی و رادیوتراپی با موفقیت در تاریخ 28 مرداد امسال به پایان رسانده است. (پنج مرحله شیمی درمانی شد و سپس دومرحله شیمی درمانی توام با رادیوتراپی (تعداد 28جلسه رادیوتراپی)).آخرین سی تی اسکن شکم و لگن را در تاریخ دهم آبان ماه انجام دادیم که خوشبختانه سالم بود سپس در 23 آذرماه سونوگرافی شکم ولگن انجام داد که سالم بود و عارضه پاتولوژیک رویت نشد . فقط در کلیه سمت هیدرونفروزیس mild با احتمال اروپاتی انسدادی (سنگ یا تنگی حالب) که در ابتدا و انتهای حالب سنگ مشخص نبود. و مایع آزاد به حجم حدود پنجاه سی سی در حفره پریتوان رویت شد.به دکتر کلیه مراجعه کردیم و داروی سیفکسیم 400 تجویز کرد که تاثیر خوبی بر روی کلیه ها داشت و درد کلیه ازبین رفت.در حال حاضر اشتهای بالایی دارد ، اما هرچه می خورد بلافاصله بالا میاورد(استفراغ میکند).پزشک جراحش، با وجود اینکه پنج ماه از آخرین جلسه رادیوتراپی می گذرد ، گفته است که این(استفراغ کردن) از عوارض بعد از شیمی درمانی و رادیوتراپی است و بیمار انسداد روده ندارد. در ضمن پزشک جراحش ، آمپول دگزامتازون و متاکلوپرامید و کپسول مولتی ویتامین تجویز کرده است.لطفا باتوجه به اینکه در استان ما(استان ایلام) نه بخش آنکولوژی و نه پزشک آن وجود ندارد، ما را از راهنمایی های مفیدتان بهره مند سازید و خانواده ای را از ناراحتی رهایی بخشید.

بیمار نیاز به انجام اندوسکپی فوقانی دارد استاد محترم فوق متخصص خون و سرطان بالغین در ایلام مستقر می با شند . با ایشان مشورت نمایید.

 • مبتلا به ميلوما مي باشم كه پس از 5 سال از پيوند اتولوگ در حال حاضر اوت شده و از داروي وين كريستين براي شيمي درماني استفاده مي كنم خواستم در مورد عوارض و كاهش عوارض راهنمايي كنيد.

عوارض عصبی محیطی ،یبوست ،درد شکم،ریزش مو،احتباس ادراری جزء عوارض شایع ان است.

 • من پس از دو هفته مصرف اسپیرونولاکتون 100 به میزان یکعدد در روز باردار شده ام. می خواستم بینیم چگونه می توانم از عوارض احتمالی تاثیر قرص بر روی جنین مطلع شوم؟

جزء گروه c داروها در بارداری است .دارو قطع شود .تحت نظر متخصص زنان باشید.مشکلی وجود ندارد.

 • پدر من مبتلا به سرطان ریه همراه با متاساز به استخوان کتف می باشد.تاکننون یک دوره (شامل پنج بار) تزریق شیمی درمانی انجام داده و تا حدودی بهبود یافته.قبل از انجام بار ششم پزشک فاصله ای 1.5 ما هه بین نوبت 5 و 6 قرار داده است.وحالا بعد از گذشت 1 ماه و انجام معاینه 20 کپسول لاستت 100 تجویز کرده و مرتبه آخر شیمی درمانی را نیز معلق نموده است.با توجه به نبود کپسول لاستت 100 در بازار ما برای تهیه آن باید چه کاری انجام دهیم و از چه طریقی اقدام کنیم؟خواهشمندم نظرتان را در مورد روند درمانی مورد تجویز پزشک پدرم که در بالا شرح دادم اعلام نمایید.

لطفا شرح پاتولوژِی ریه قید گردد.احتمالا بیمار شما به کانسر ریه نوع non  small cell و احتمالا از نوع ادنوکارسینوم مبتلا است.در شرایط متاستاز درمان تسکین دهنده بوده می توان از خانواده ارلوتینیب یا جفی تینیب استفاده نمود.

 • من به دکتر اورولوژی مراجعه کردم و یه سری قرص و کپسول برای من به اسم های پرازوسین و کپسول های celecoxib تجویز کرده، سوال من این بود که این داروها کاهش دهنده میل جنسی هستند یا افزایش دهنده، و درچه مواقعی باید مصرف شوند؟

تاثیری روی میل جنسی ندارد.حتما با پزشک معالج خود در مورد علت شروع دارو مشورت شود.

 • من مدت 6 سال است كه ريزش مو دارم و موهاي نرمي دارم مدت2 سال است كه داروهاي اسپيرونولاكتون و ياسمين و 7 ماه فيناسترايد مصرف كردم با توجه به اينكه قصد ازدواج دارم مصرف اين داروها اشكالي ندارد در اين صورت چه داروهايي بايد جايگزين كرد ايا اين بيماري قابل درمان است يا تا اخر عمر بايد دارو مصرف كنم؟

با احتمال فراوان با ازدواج و اولین بارداری بسیاری از مشکلات مرتفع می شوند.   فیناستراید قطع گردد.

 • مادر من در مشهد مبتلا به سرطان تخمدان میباشد و متاسفانه کپسول اتوپوزاید که مربوط به این شرکت دارویی میباشد موجود در هیچ داروخانه ای نیست آیا امکان تهیه دارو از شرکت به طور مستقیم میباشد؟

لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.

 • 5 بار است ابیتاکسل و اکسولودا شیمی درمانی شده ام و الان بعد بار ششم کموتراپی ابی تاکسل دچار سردرد بسیار شدید شده ام چکار کنم .کانسر پستان متاستاز دارم که به مغز هم متاستاز داده وخردادماه پرتو درمانی شده ام.

با توجه به متاستاز مغزی با پزشک معالج خود تماس بکیرید.

 • پزشک برای پدر شوهرم که مبتلا به بیماری هوچکین است قرص اتوپوزاید 50 میلی را نسخه کرده اند که متاسفانه در هیچ یک از داروخانه های 13 آبان و 29 فروردین و هلال احمر پیدا نکرده ایم،برای پیدا کردن این دارو لطفا راهنمایی ام کنید.

لطفا با واحد فروش تماس بگیرید.

 • بیماری من Hvc یا هپاتیت سی است.بنده یک سال اعتیاد به مواد تزریقی داشتم وپس از ترک توسط دکتر معالجم طی یک سری آزمایشات مشخص شد که من دچار هپاتیت c شده ام حال سوال من راجب این است که من از داروی نگهدارنده متادون روزی سه عدد استفاده میکنم حال می خواهم بدانم که آیا این داروی متادون با داروی (پگاسیس (1) پگ اینترفرون آلفا-2a نو ترکیب) تداخل دارد یا خیر. منظورم این است که آیا این امکان وجود دارد که من هم از داروی نگهدارنده متادون استفاده کنم هم از این داروی پگاسیس.

انترفرون الفا ممکن است سطح سرمی متادون را افزایش دهد.

 • لطفا"در مورد عوارض قرص فیناستراید مصرف در دختران توضیح دهید؟
کاهش میل  جنسی ،افت فشار خون وضعیتی،ورم، خواب الودگی،بزرگی سینه ها،دردناک شدن سینه ها،جزء عوارض شایع فیناستراید است.